دانلود پی دی اف کتاب مبانی و فراگرد بودجه ریزی دولتی داود مدنی ویراست جدید pdf

فرمت فایل:
pdf
حجم فایل:
44 مگابایت
تعداد صفحه:
288
تاریخ انتشار:
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
۴۵,۰۰۰ تومان ۲۵,۰۰۰ تومان٪44 تخفیف

دانلود پی دی اف کتاب مبانی و فراگرد بودجه ریزی دولتی داود مدنی ویراست جدید را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.این کتاب با ویژگی های مذکور منبع معتبری به ویژه برای دانشجویان رشته مدیریت و حسابداری می باشد. امید است تلاش ما با بهره گیری هرچه غنی تر دانشجویان و دانش پژوهان از این تألیف به ثمر برسد.١_ اهداف و دستور العمل های قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که در روابط با مسائل بودجه می باشد گنجانده شود.٢_ شیوه بودجه ریزی عملیات نظام که مورد توجه و نیاز جوامع و دولت امروزه است برجسته شده و به تفضیل مورد بحث قرار گیرد.٣_ بخشی به عنوان تحلیل بودجه ای که می تواند راهنمای پژوهشگران و دانشجویان در پژوهش های بودجه ای قرار گیرد،مطرح شود.۴_ بیش از ٣٨٠سوال خودآزمایی در انتهای فصول گنجانده شود که می تواند جنبه خود آموزی کتاب را واقعیت بخشد و امکان تمرینات شخصی برای دانشجویان فراهم آورد.

انتظار می رود پس از مطالعه این فصل بتوانید:١_ ریشه لغوی بودجه را بیان کنید
٢_ مفهوم عام و خواص بودجه را بیان کنید.٣_ فلسفه وجودی بودجه را شرح دهید.۴_اهمیت بودجه را بیان کنید.۵_ رابطه بودجه را با دولت توضیح دهید.۶_ تحول بودجه را به تفکیک در دو دوره کلاسیک و نوین در قالب نظریه های اقتصادی، نقش دولت ومفهوم بودجه شرح دهید.٧_ رویداد های مؤثر در تحول بودجه را توضیح دهید.٨_ بودجه را محاسبه با قانون محاسبات عمومی کشور تعریف کنید و کلید واژه های تعریف را مشخص و تشریح کنید.

معنی و مفهوم بودجه

از نظر لغوی، بودجه از واژه بوژت (Bougette) که در زبان فرانسه معنی کیف دارد گرفته شده است. وجه تسمیه آن چنین است که وزیر دارایی وقت فرانسه سند دخل و خرج سالانه دولت را در داخل کیفی برای تصویب به مجلس حمل می کرده و این سند به عنوان همان کیف نامیده شده و باقی مانده است.بودجه در مفهوم عام به صورت دخل و خرجی اطلاق می شود که برای آینده بیش بینی شده باشد. بودجه در این مفهام شامل به تمام موارد می شود که فهرستی از درآمد ها و هزینه های برای مدت زمانی مشخص تهیه و تدوین گردیده باشد.

این فهرست ممکن است حاوی پیش بینی و تنظیم منابع و مصارف (درآمد و هزینه) مربوط به شخص، گروه، خوانواده، مؤسسه و دولت باشد. بنابراین بودجه به معنای وسیع کلمه عبارت است از پیش بینی در آمد ها و برآورد هزینه ها برای مدت زمانی معین به منظور برنامه ریزی و کنترل منابع ومصارف. مصادیق بودجه در سطوح گوناگون عبارت اند از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بودجه افراد ، خوانواده ها ، موسسات ، دولت ها و حتی مجامع بین المللی. لکن نگرش در این گفتار ، بودجه به معنای خواص آن است که همان بودجه کل کشور به عنوان برنامه رسمی دولت می باشد. این بودجه که دستورالعمل دخل و خرج دولت است دارای شکل و محتوای معنی بوده و تهیه ، اجرا و نظارت برای تابع اصول و قواعدی خاص می باشد.شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند مبانی و فراگرد بودجه ریزی دولتی داود مدنی ویراست جدید را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید

فهرست مطالب کتاب مبانی و فراگرد بودجه ریزی دولتی داود مدنی ویراست جدید

  • فصل اول: مفهوم تحول و تعریف بودجه 
  • فصل دوم: نقشه ها و هدف های بودجه 
  • فصل سوم: اصول بودجه
  • فصل چهارم: طبقه بندی های بودجه مراحل 
  • فصل پنجم: مراحل بودجه دور بودجه‌ای 
  • فصل ششم: روش های تنظیم بودجه بودجه ریزی عملیاتی
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *