دانلود پی دی اف کتاب معماری فرم (تفکر خلاق در طراحی معماری) محمد پیرداوری pdf

فرمت فایل:
pdf
حجم فایل:
90 مگابایت
تعداد صفحه:
507
تاریخ انتشار:
۸ فروردین ۱۴۰۲
۵۵,۰۰۰ تومان ۳۰,۰۰۰ تومان٪45 تخفیف

دانلود پی دی اف کتاب معماری فرم (تفکر خلاق در طراحی معماری) محمد پیرداوری را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.این کتاب، کتابی کاملا متفاوت در زمینه ایجاد خلاقیت و آموزش مهارتهای معماری میباشد. در این کتاب با آموزش و تمرین بیش از ۵۰ متد مختلف، دانشجویان و مهندسان را در جهت طراحی آخرین مرحله معماری، یعنی طراحی فرم، یاری میکند. به جرات می‌توان گفت از مهمترین موضوعاتی که در هر مسئله طراحی، یک معمار با آن رو به رو است مرحله تصور، انتخاب یا ساخت فرمِ فضای معماری خویش می‌باشد.

انتخاب فرم در معماری را نهایی‌ترین تصمیم و در حقیقت محصول هنری و کالبد فیزیکی آن واکنش معمار در پاسخگویی به مسئله طراحی می‌دانیم. نقطه انتهایی در یک معماری و آغاز پیدایش فضا. این فرم متبین تمام خصوصیات محتوایی، حسی و فضایی اثر معماری می‌باشد که هنرمند قصد بیان آن را داشته. قدرت و دقت معمار را در انتخاب ویژگی‌های آن بر درک بهتر و درست‌تر معماری او توسط بیننده تاثیر قطعی و در تحقق هدف طراحی نقش به سزایی دارد. کتابی که پیش روست شیوه عملی و کاربردی برای ساخت مهمترین و نهایی‌ترین مسئله یک معماری یعنی فرم ارائه می‌دهد.

معماری فرم

در واقع خلاقیت در نحوه به کارگیری این تکنیک‌ها و پدید آوردن فرم‌های بدیع تنها تفاوت کیفیت فرم‌هایی خواهد بود که توسط سطوح فکری مختلف پدید می‌آیند و از آنجا که برای خلاقیت مرزی متصور نیستیم، بنابراین می‌توانیم بگوییم بیشترین استفاده از کتاب را خلاق‌ترین خوانندگان می‌برند حال در هر سطحی از دانش معماری که باشند.

با هر سطحی از دانش معماری که باشید، با هر نوع مبانی نظری و تز و ایده‌ای که برای کار معماری خود انتخاب کرده‌اید، نهایتا برای طرح معماری خود نیاز به یک فرم خواهید داشت تا مبین آن تئوری‌ها باشد. این فرم را چگونه تولید می‌کنید و چگونه متناسب با نیاز خود تغییر می‌دهید تا پاسخگوی هدف شما به عنوان معمار و برآوردن تصور مخاطب باشید.شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند معماری فرم (تفکر خلاق در طراحی معماری) محمد پیرداوری را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید

دانلود کتاب معماری فرم پیرداوری pdf

دانلود pdf دی اف کتاب معماری فرم پیرداوری

فهرست مطالب کتاب معماری فرم (تفکر خلاق در طراحی معماری) محمد پیرداوری

  • فصل اول: فرم سازی با استفاده از الگوی حروف
  • فصل دوم: تجزیه و ترکیب فرم
  • فصل سوم: کاربرد هندسه و نیرو ها در توسعه و ترکیب فرم ها
  • فصل چهارم: روش های سریع و پیشرفته فرم سازی
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *