دانلود پی دی اف کتاب قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی جهانگیر منصور pdf

فرمت فایل:
pdf
حجم فایل:
25 مگابایت
تعداد صفحه:
238
تاریخ انتشار:
۲۹ اسفند ۱۴۰۱
45,000 تومان 35,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود پی دی اف کتاب قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی جهانگیر منصور را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.ماده ۱: امور حسبی اموری است که دادگاه ها مکلفند نسبت به آن امور اقدام نموده و تصمیمی اتخاذ نمایند بدون اینکه رسیدگی به آنها متوقف بر وقوع اختلاف و منازعه بین اشخاص اقامه دعوی از طرف آنها باشد. ماده ۲: رسیدگی به امور حسبی تابع مقررات این باب می باشد مگر آنکه خلاف آن مقرر شده باشد.

ماده ۳: رسیدگی به امور حسبی در دادگاههای حقوقی به عمل می‌آید. ماده ۴: در موضوعات حسبی هرگاه امری در خارج از مقرر دادگاهی که کار در آنجا مطرح است باید انجام شود دادگاه مزبور می‌تواند انجام امر را به دادگاهی که کار در حوزه آن باید بشود ارجاع نماید و در این صورت دادگاه نامبرده امر ارجاع شده را انجام و نتیجه را به دادگاه ارجاع کننده امر می فرستد. ماده ۵: مقررات راجع به نیابت قضایی که در آیین دادرسی مدنی ذکر شده شامل امور حسبی خواهد بود.

ماده ۶: در صورتی که دو یا چند دادگاه برای رسیدگی به موضوع صالح باشند دادگاهی که بدوا به آن رجوع شده است رسیدگی می‌نماید. ماده ۷: در صورت حدوث اختلاف در صلاحیت دادگاه ها رفع اختلاف به ترتیب مقرر در آیین دادرسی مدنی به عمل می‌آید. ماده ۸: دادرس باید در موارد زیر از مداخله در امور حسبی خودداری کند: اموری که در آن را ذینفع است. امور راجع به زوجه خود (زوجه که در عده طلاق رجعی است در حکم زوجه است). امور اقربا نسبی و سببی خود درجه یک و دو از طبقه اول و درجه یک از طبقه دوم. امور راجع به اشخاصی که سمت ولایت یا قیمومت یا نمایندگی نسبت به آنها دارد. ماده ۵: در موارد خودداری دادرس، هرگاه در آن حوزه دادرس صلاحیت دار برای رسیدگی نباشه رسیدگی به دادگاه نزدیک تر ارجاع می شود.شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی جهانگیر منصور را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید

فهرست مطالب کتاب قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی جهانگیر منصور

  • باب اول: در کلیات
  • باب دوم: در قیومت
  • باب سوم: امور راجع به امین
  • باب چهارم: راجع به غائب مفقودالاثر
  • باب پنجم: در امور راجع به ترکه
  • باب ششم: در هزینه
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *