دانلود پی دی اف کتاب ساختمان و تجهیزات کتابخانه بابک پرتو pdf

فرمت فایل:
pdf
حجم فایل:
73 مگابایت
تعداد صفحه:
422
تاریخ انتشار:
۹ فروردین ۱۴۰۲
۴۵,۰۰۰ تومان ۲۵,۰۰۰ تومان٪44 تخفیف

دانلود پی دی اف کتاب ساختمان و تجهیزات کتابخانه بابک پرتو را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.کتاب حاضر برای مطالعه‌ی دانشجویان رشته‌ی کتابداری در مقطع کارشناسی نگاشته شده و مشتمل بر دو بخش است: در بخش نخست، مباحث نظری و اطلاعات پایه در ارتباط با ساختمان و تجهیزات کتابخانه به طور مشروح مطرح گردیده است؛ پس از بررسی مختصری از سابقه‌ی تاریخی ساختمان‌های کتابخانه در فصل اول، اهداف و وظایف انواع کتابخانه‌ها در فصل دوم شرح داده شده است. در فصل سوم به برنامه‌ریزی ساختمان کتابخانه پرداخته شده است. فصل چهارم به بررسی روابط قضایی در کتابخانه و معرفی ناحیه‌های کتابخانه اختصاص دارد. 

اطلاعات لازم در ارتباط با مبلمان و تجهیزات کتابخانه و خصوصیات آن‌ها در فصل پنجم آمده است. و در فصل ششم، به برنامه‌ریزی برای ایجاد یک محیط مطلوب از نظر آب و هوایی و نور و صدا و…. اشاره شده است. بخش دوم، عملا یک دست‌نامه‌ی کاربردی برای کتابداران و معماران است؛ با در نظر گرفتن اطلاعات پایه‌ای بخش اول، شرایط برای آماده کردن یک طرح فضایی فراهم شده است. این شرایط در فصل هفتم بررسی گردیده است. برای آماده کردن طرح فضایی، اندازه‌گیری مجموعه و جای‌دهی آن در مرحله‌ی نخست باید بررسی شود.

در فصل هشتم به این مهم پرداخته شده است. استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده برای حل معضل فضای رشد مجموعه با مروری بر بدیل‌های ممکن موضوع فصل نهم است. عرضه‌ی شاخص‌هایی برای جنبه‌های حیاتی سازمان‌دهی مجدد کتابخانه مانند ارتباط موثر و برنامه‌ریزی خوب، قبل، در حین، و بعد از اجرای پروژه، بخش مهم دیگری از یک طرح فضایی در آخرین مراحل طراحی است. این‌ها جزئیاتی است که باید قبل از انتقال یا سازمان‌دهی مجدد پوشانده شود.

مثال‌ها و شاخص‌هایی برای آغاز طراحی برنامه‌ی زمان‌بندی شده، و جزئیاتی از سایر آمادگی‌های لازم قبل از شروع واقعی جابه‌جایی کارکنان، مجموعه، تجهیزات و مبلمان، و بررسی روند واقعی انتقال کتابخانه به محل جدید نیز از مباحث راه‌گشا در این زمینه است که در فصل دهم پوشش داده شده است. استانداردهای مختلف در ارتباط با ساختمان و تجهیزات کتابخانه، عرضه‌ی پرسش‌هایی برای بازدیدهای کتابخانه به منظور ارزیابی ساختارهای آماده‌ی بهره‌برداری، عرضه‌ی رهنمودهایی برای برنامه‌ریزی ساختمان کتابخانه، نمونه‌هایی از برنامه‌های ساختمان کتابخانه، و سیاهه‌ی تجهیزات بر حسب ناحیه‌های کتابخانه همگی موضوع پیوست‌های پنج‌گانه‌ی پایان کتاب هستند. شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند ساختمان و تجهیزات کتابخانه بابک پرتو را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید.

فهرست مطالب کتاب ساختمان و تجهیزات کتابخانه بابک پرتو

 • فصل اول: سابقه تاریخی ساختمان های کتابخانه
 • فصل دوم: کتابخانه ها
 • فصل سوم: برنامه ریزی ساختمان کتابخانه
 • فصل چهارم: ناحیه های کتابخانه و روابط فضایی
 • فصل پنجم: مبلمان و تجهیزات کتابخانه
 • فصل ششم: شرایط فیزیکی
 • فصل هفتم: آماده کردن یک طرح فضایی
 • فصل هشتم: اندازه گیری مجموعه
 • فصل نهم: تنگی فضا
 • فصل دهم: انتقال کتابخانه
راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *