دانلود گزارش کارآموزی در ایستگاه KV400 چغادک word

فرمت فایل:
word
حجم فایل:
1 مگابایت
تعداد صفحه:
82
تاریخ انتشار:
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
45,000 تومان 35,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود گزارش کارآموزی ایستگاه KV400 چغادک را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.

تاریخچه صنعت برق در جهان

تولید الکتریسیته ساکن و اندازه گیری آن و انجام تحقیقات اولیه توسط فیزیکدانی بنام کولن و سپس تولید الکتریسیته جاری با استفاده از نوعی باتری توسط الکساندر ولتا به مرحله اجرا درآمد. باپیشرفت علم در سال ۱۸۸۲ برای اولین بار در اشتوتگارت آلمان نیروگاهی ساخته شد که قادر بود فقط چند خانه راتغذیه کند و بتدریج نیروگاهی پیشرفته تر ساخته شد.

با تکامل صنعت وظهور ماشین بخصوص ماشینهای بخار و توربینهای مختلف تولید این انرژی در سراسر دنیا افزایش داده شد. اولین بار در سال ۱۸۹۱ خط انتقال ۱۵ کیلوولت سه فاز بطول ۱۷۵ کیلومتر کشیده شد و پنجاه سال بعد خط ۴۰۰ کیلوولت مورد بهره برداری قرار گرفت.

نظر به کلیه صنایع به صنعت برق،این صنعت در اکثرممالک در اولویت نخست قرار گرفت،در واقع توسعه اقتصادی وصنعتی به توسعه این صنعت وابسته است. بخش اصلی توسعه این صنعت در شاخه های نیروگاههای بخار بعلت راندمان بیشتر صورت گرفته و این رویه همچنان ادامه دارد.

ریخچه صنعت برق در ایران

تولید برق در سال ۱۲۸۳ هجری شمسی با بهره برداری از یک مولد ۴۰۰ کیلوولت در خیابان چراغ برق تهران آغاز گردید ودر سال ۱۳۱۶ موسسه برق تهران تحت نام دایره روشنایی تهران که زیر نظر بلدیه(شهرداری) اداره می شد به اداره کل برق تهران تغییر نام یافت و در همین سال مولد ۶۰۰۰ کیلوولتی زیر نظر شهرداری شروع بکار نموده و بالاخره در سال ۱۳۳۸ نیروگاه طرشت با ۴ واحد توربین بخار هر یک به قدرت ۵/۱۳ مگا وات مشغول بکار گردید، بطوریکه تا پایان سال ۱۳۳۸ قدرت ژنراتورهای نصب در تهران به ۳/۷۸ مگاوات رسید و از سال ۱۳۳۸ به بعد شرکتهای مختلفی عهده دار سرویس دهی برق به مشترکین بودند.شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند گزارش کارآموزی ایستگاه KV400 چغادک را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید

فهرست مطالب گزارش کارآموزی ایستگاه KV400 چغادک

  • فصل اول: تاریخچه صنعت برق در جهان
  • فصل دوم: نقشه ها و استانداردها
  • فصل سوم: تعریف پست
  • فصل سوم: تجهیزات پست
  • فصل سوم: حفاظت
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *