دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه گاز سرخون و قشم word

فرمت فایل:
word
حجم فایل:
1 مگابایت
تعداد صفحه:
32
تاریخ انتشار:
۱۳ تیر ۱۴۰۲
45,000 تومان 35,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه گاز سرخون و قشم را برای شما دانشجویان محترم آماده دانلود کرده ایم.

  • معرفی اجمالی پالایشگاه گاز سرخون و قشم

در راستای تأمین بخشی از نیازهای انرژی کشور و جایگزینی و مصرف گاز طبیعی به عنوان انرژی پاک و ارزان و مناسب برای مصارف خانگی و صنعتی در استانهای هرمزگان و کرمان، شرکت پالایش گاز سرخون و قشم تأسیس و فعالیت های خود را در بخش تولید گاز طبیعی پالایش شده و مایعات گازی همراه از دو حوزه گازی سرخون و گورزین که به ترتیب در منطقه بندرعباس و جزیره قشم واقع شده­اند، از سال ۱۳۷۵ آغاز نموده­است.

این پالایشگاه که در ۲۵ کیلومتری شما شرقی بندرعباس واقع شده و تاکنون دو فاز آن تکمیل و راه اندازی شده است، دارای ظرفیت تولید گاز طبیعی ۵/۱۸ میلیون مترمکعب استاندارد گاز و ۱۲۰۰۰ بشکه مایعات گازی تثبیت شده و ۹۰ تن گاز مایع در روز است.

شروع بهره برداری از فاز اول آن در سال ۱۳۶۵ و فاز دوم در سال ۱۳۷۵ می باشد. گاز طبیعی مورد نیاز این پالایشگاه از طریق ۱۴ حلقه چاه موجود در منطقه تأمین می شود – اخیراً نیز قرار است که حلقه چاههای شماره ۱۵ و ۱۶ نیز به این مجموعه اضافه شوند- و پس از انجام فرآیندهای تفکیک، شیرین سازی و نم­زدایی بر روی آن، آماده انتقال به مبادی مصرف می گردد.

انجام این فرآیند های اصلی که در طراحی و تجهیز آنها از آخرین اطلاعات و فناوری استفاده شده است، توسط واحد های شیرین سازی، نم زدایی، بازیافت گلایکول، تبرید با پروپان، تثبیت مایعات و تولید گاز مایع و … میسر می گردد. تولید انرژی برق در این تأسیسات توسط توربین های گازی موجود که مجموعاً ۲/۷ مگاوات ظرفیت را دارا هستند، انجام می­گیرد. گاز طبیعی تولید شده علاوه بر تأمین نیازهای مصرف نیروگاه بندرعباس، پالایشگاه نفت بندرعباس و صنایع تولیدی استان هرمزگان، مصارف خانگی و صنعتی استان کرمان نظیر مس سرچشمه، شهرهای سیرجان، کرمان، رفسنجان و … راتغذیه می نماید که در آینده به این تعداد افزوده­ خواهد­شد.شما هم اکنون می توانید کتاب ارزشمند گزارش کارآموزی پالایشگاه گاز سرخون و قشم  را از سایت فایل بگیر دانلود نمایید

فهرست مطالب گزارش کارآموزی پالایشگاه گاز سرخون و قشم

  • فصل اول) مقدمه
  • فصل دوم) مبانی و اصول حاکم
  • فصل سوم) مطالعات موردی
  • فصل چهارم) نتیجه گیری
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *